Річний звіт про діяльність НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – інформаційно-технологічний ліцей №16"
Річний звіт про діяльність НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – інформаційно-технологічний ліцей №16"
Основна діяльність закладу спрямована на створення умов для реалізації державної політики у сфері освіти згідно ст. 53 Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Державного стандарту початкової освіти», «Положення про загальноосвітній навчальний заклад», з урахуванням вимог Концепції профільного навчання у старшій школі, власного Статуту та інших нормативних документів, що не суперечать законодавству України в галузі освіти. Педагогічним колективом школи забезпечується реалізація державних стандартів, здійснюється теоретична і практична підготовка з предметів навчального робочого плану з метою максимального розвитку інтелекту, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин, формування розвинутої духовності, фізичної досконалості, естетичної, правової, моральної та екологічної культури.
Сучасна школа — великий і складний механізм,належна робота якого забезпечуєтьсярізноманітними службами і участю в них педагогічних працівників.
Першочергова увага приділялась формуванню мережі класів, яка б відповідала освітнім потребам населення в мікрорайоні школи. Завдяки цьому збереглась мережа класів.
Відповідно до цього, в початковій школі в учнів формується позитивна мотивація до засвоєння знань, формуються уміння та навички основних видів діяльності та загальні освітні компетенції. В основній школі учні отримують базову загальну середню освіту, що є фундаментом загальноосвітньої підготовки всіх школярів, формує в них готовність до вибору і реалізації форми подальшого одержання освіти і профілю навчання. Старша школа (10-11 класи) є останнім етапом одержання повної середньої освіти. 10-11 класи НВК є профільними. При виборі профільності навчання враховуються рівень навчальних досягнень учнів, методичне забезпечення, кваліфікаційний рівень вчителів,освітні потреби та інтереси учнів і їх батьків. У 2019-2020 н.р. в КЗ "НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів – інформаційно-технологічний ліцей №16" працюваликласи математичного (10 клас) та інформаційно-технологічного профілю (11 клас).
У 2019-2020 навчальному році кількість класів у закладі - 10 класів, з них:
1-4 класів -3;
5-9 класів – 5;
10-11 класів-2.
Кількість учнів - : 1-4 класи-94, 5-9 класи -153, 10-11класи- 60.
Мова навчання в КЗ "НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів – інформаційно-технологічному ліцеї №16" – українська.
За підсумками року атестовані всі учні навчального закладу.
На високому рівні навчаються 23 учня (10%). Із них у 3 класі – 5 учнів (17%), у 5-9 класах на високому рівні навчається 12 учнів (8 % від кількості учнів 5-9 класів), в 10-11-х класах 6 учнів (10 % від кількості учнів 10-11-х класів). Учнів, які навчаються на 7-12 балів в ліцеї – 93 учнів (38%), з них в 3 класі – 18 учнів (62%), у 5-9 класах – 55 учні (36% від кількості учнів 5-9 класів), в 10-11-х класах 20 учнів(33%). Кількість учнів, які мають бали середнього рівня в ліцеї - 96 учнів (40%). В 3 класі – 5 учнів (17%), 5-9 класах 64 учнів (42%), в 10-11-х класах - 30 учнів (50%). На 1-12 балів в ліцеї навчається 29учнів (12%). Із них в 5-9 класах 22 учня (14%), в 10-11-х класах – 4 учня (6%). Найкращі навчальні досягнення мають учні 3 і 10 класів (кл. керівникиБеляєва І.О. і Замогильна В.С. відповідно).
Похвальними листами за високі досягнення у навчанні за результатами 2019-2020 навчального року нагороджені: 3 клас – 5 учнів, 5 клас – 4 учня, 6 клас – 3 учня, 7 клас – 2 учня, 8 клас – 1 учень, 9 клас – 2 учня, 10 класі – 5 учнів, 11 клас – 1 учень.
Разом з тим є ряд учнів, які мають низький рівень навчальних досягнень з декількох предметів. Найбільше учнів, які мають низький рівень навчальних досягнень в 9 класі – 10 учнів.
Порівнюючи результати річних навчальних досягнень та І семестру потрібно відзначити, що вони покращились. Збільшилась кількість учнів, що закінчили навчальний рік на високому і достатньому рівні.
Для забезпечення освітніх потреб, можливостей розвитку здібностей та інтересів учнів у школі були організовані факультативні, індивідуальні та групові заняття для учнів за рахунок годин варіативної частини.
2019-2020 навчальний рік можна назвати роком Нової української школи. Адже 1-й і 2-й класинавчалися за новим Державним стандартом початкової освіти, складеним згідно з Концепцією Нової української школи та новим Законом про освіту. Концепції Нової української школи проголошує збереження цінностей дитинства, необхідність гуманізації навчання, особистісного підходу, розвитку здібностей учнів, створення навчально-предметного середовища, що в сукупності забезпечують психологічний комфорт і сприяють вияву творчості дітей.
У зв’язку з упровадженням нового Державного стандарту продовжується створення нового освітнього середовища, формування компетентностей, потрібних для успішної самореалізації в суспільстві, процес виховання, який формує цінності, використання діяльнісного підходу, розвиток наскрізних вмінь (вирішення проблем, критичне мислення, креативність, співпраця, ефективне спілкування, керування своїми емоціями, виявлення ініціативи, оцінення ризиків та прийняття рішень, логічне доведення власної думки, вдумливе читання, тощо).
В початковій школі за основу для навчання взятаТипова освітня програма під редакцією О.Я.Савченко.
За новим освітнім стандартом кожен день навчання в 1,2-х класах розпочинався «ранковими зустрічами», діти знайомились з планами на день, ділилися власним досвідом, обмінювалися щоденними новинами. Під час освітнього процесу вчителі (Бичок О.М. і Андросенко Т.О. відповідно) формуютьдослідницькі вміння школярів, розвивають уявлення про об’єкти та явища природи, використовуючи інтегративний підхід, перевага надавалась практичним методам навчання.
Одним із ключових напрямків роботи - чітке дотримання термінів проходження курсів підвищення кваліфікації вчителями та контроль термінів атестації. У цьому навчальному році відповідно до нового закону "Про освіту" всі вчителі пройшли або будуть проходити курси за вибором при ЧОІППО, на онлайн платформах ЕdEra та інших. Складено графік проходження курсів за вибором на 2020-2021 навчальний рік, а також відбулося замовлення фахових та курсів за вибором на 2022 рік.
З метою успішного впровадження НУШ усі вчителі початкових класів пройшли курси підготовки педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи, опанували курс підготовки вчителів онлайн-освіти EdEra, «Організація освітнього процесу молодших школярів в умовах Нової української школи». Втім, навчання ще триватиме і надалі для інших вчителів початкових класів.
Кожний учитель має право на підвищення своєї кваліфікаційної категорії. В цьому навчальному році в закладі атестувалось 7 вчителів. За результати атестації всі вчителі відповідають займаним посадам; два вчителя підвищили категорію (Бичок О.М., Нестеренко Н.О.), один вчитель отримав звання "старший учитель" (Білецький І.В.) і чотири вчителя підтвердили свою категорію (Носач В.С., Табаченко Л.В., Джевало Л.О., Дика Л.М.)
У 2019-2020 навчальному році в школі працювало 6 шкільних методичних об’єднання: вчителів початкових класів, вчителів суспільно-гуманітарного
циклу, вчителів іноземної мови, вчителів фізики, математики, інформатики, вчителів природничо-трудового циклу та класних керівників, затверджено плани роботи, методичні проблеми, над якими працювали методичні об’єднання, визначено керівників з числа досвідчених педагогів. Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку. Діяльність методичних об’єднань було сплановано на основі річного плану роботи школи та загальношкільної науково-методичної проблеми. Кожне з них провело по 4 засідання, робота яких будувалася за окремими планами. На запланованих засіданнях методичних об’єднань обговорювалися як організаційні питання (рекомендації МОНУ щодо викладання і вивчення навчальних предметів у 2019-2020 н. р., зміни у навчальних програмах, підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення контрольних зрізів, форми і методи пошукуобдарованої дитини, Державний стандарт початкової освіти та основної школи, готовність працювати в умовах Нової української школи), так і науково-методичні питання щодо впровадження в освітній процес нових технологій, інтенсивних форм і методів навчання, застосування міжпредметних зв'язків у процесі формування комунікативних компетенцій учнів.
Результатом науково-методичної роботи з педагогічними кадрами у 2019-2020р. є як результативність виступів учнів в олімпіадах, конкурсах, змаганнях так і професійне зростання педагогів, що відображається в участі у фахових конкурсах. Так учитель зарубіжної літератури Нестеренко Н.О. взяла участь у конкурсі «Використання інформаційно-комунікативних технологій в освітньому процесі» і подала на конкурс розробку уроку "Ренесанс в Англії. В.Шекспір"Гамлет". За підсумками міського етапу (наказ управління освіти від 26 лютого 2020р. №97) Нестеренко Н.О. визнана переможцем міського етапу конкурсу і нагороджена дипломом управління освіти Чернігівської міської ради в номінації "Російська мова та зарубіжна література", за зайняте ІІІ місце.
19.12.19р. на базі закладу був проведений міський семінар для вчителів біології "Розвиток творчих здібностей на уроках біології". (вч. Джевало Л.О.), в рамках проведення тижня педмайстерності вчителів математики, вчитель Табаченко Л.В. провела відкрите заняття на тему " Вплітаємо в уроки сучасні компетенції" (досвід використання платформи Classtime) - відкрите заняття для вчителів математики міста.
На високому науково-методичному та теоретичному рівні були проведені відкриті уроки вчителя вищої категорії Дикої Л.М., Андросенко Т.О.; вчителя першої категорії Беляєвої І.О., вчителів Бичок О.М., Нестеренко Н.О. На цих уроках вчителі використовували елементи освітніх технологій, інноваційні підходи, нетрадиційні форми і методи подачі, перевірки, закріплення знань та умінь, використання ІКТ, а також цікаво використано матеріал здобутий під час проходження курсів підвищення кваліфікації. Ці вчителі творчо підходять до розв’язання сучасних педагогічних проблем.
Було вивчено і узагальнено наказами по освітньому закладу викладання історії, біології,екології, зарубіжної літератури. Також в цьому минулому році потрібно було вивчити стан викладання географії, але у зв'язку з переходом у березні 2020р. на дистанційне навчання (наказУправління освіти Чернігівської міської ради від 17.03.2020р. №123 "Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID – 19 у закладах освіти") вивчення стану викладання географії було перенесено на наступний навчальний рік.
Крім того, протягом року були проведені предметно-методичні тижні: іноземної мови, математики та інформатики, історії та права, початкових класів, української мови та літератури. Також були заплановані тиждень психології та декада довкілля, але через те, що навесні учні навчались дистанційно дані предметні тижні перенесені на наступний навчальний рік.
Одним із напрямків методичної роботи школи була організація роботи з молодими спеціалістами, завдання якої - надання необхідної допомоги молодим спеціалістам в оволодінні методикою викладання свого предмета, розвиток вмінь використовувати у своїй роботі досягнення сучасної психолого-педагогічної науки, творчої активності молодих спеціалістів. Молоді спеціалісти - вчитель англійської мови Ногін Н.В., і вчитель початкових класів Бичок О.М. працювали під наставництвом досвідчених педагогів, вчителя вищої кваліфікаційної категорії, вчителя-методиста – Дикої Л.М. і вчителя вищої категорії, старшого вчителя Андросенко Т.О. Адміністрація школи відвідувала уроки спеціалістів, надавала методичну допомогу у підготовці вчителів до уроків.
Успішно працювало методичне об'єднання класних керівників (керівник Карпенко Ю.В.). Виховні заходи проводились на високому професійному рівні з використанням інформаційних технологій та інтерактивних методів. Активізується робота по налагодженню співпраці з батьками, по залученню батьків до виховного процесу. Велика увага приділяється патріотичному вихованню молоді, формуванню активної життєвої позиції.
Учителі постійно перебували у пошуку виявлення здібних дітей. На жаль, таких учнів з кожним роком меншає, свідченням цього може бути результативність участі учнів школи у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін. Цього навчального року у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад взяли участь 42 учні школи. Високі результати продемонстрували такі учні, як Мужук М. 11 клас-правознавство- ІІ місце, Свирид В. 10 клас - правознавство – ІІ місце, Крищук К. 9 клас – правознавство- IX місце (вчитель Петрук І.Г.), Гайова М. 9 клас- географія – VI місце (вчитель Ігнатова І.А.), Стинцов А. 10 клас – математика-VIмісце (вчитель Замогильна В.С.), Паценко М. 8 клас – біологія – VI місце (вчитель Джевало Л.О.), СтинцовА. 10 клас – астрономія – IV місце (вчитель МалецьЛ.І.). Відповідно до наказу управління освіти Чернігівської міської ради від 23.12.2019 року №376 "Про підсумки проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів у 2019-2020 н.р." команда ліцею продемонструвала більш високий результат порівняно із минулим роком і увійшла до трійки кращих закладів з правознавства (вчитель Петрук І.Г.).
Загальним результатом учнів ліцею у ІІ турі Всеукраїнських учнівських олімпіад стало 11 балів , що за загальним рейтингом шкіл міста Чернігова дало змогу зайняти 28 місце (у минулому році – 21 місце). Команда НВК отримала 7 дипломів: 2- ІІ ступеня, 5 – ІІІ ступеня.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 30.03.2020 року № 463 «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2019/2020 навчальному році», державна підсумкова атестація в 9 класі цьогонавчального року не проводилась.
У 2019–2020 навчальному році учні школи взяли участь у Всеукраїнському природничому інтерактивному конкурсі «Колосок – 2019», Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру»,конкурсі української мови імені П.Яцика, Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Г.Шевченка.
Традиційно результативними для нашого закладу стали конкурси "Олімпійське лелеченя " (відповідальна вч. фізичної культури Оганян В.В.) – ІІ місце серед шкіл Деснянського району м.Чернігова, і "Молодь обирає здоров'я" (відповідальні Малець Л.І., Оганян В.В.) – ІІІ місце.
У 2019-2020 н.р. були організовані і проведені такі заходи як День туризму для учнів 5 класу (відповідальні вч. фізичної культури Оганян В.В. і класний керівник Ігнатова І.А.), який був проведений в урочищі "Ялівщина"; місячник безпеки життєдіяльності і безпеки руху (відповідальні вчитель "Основ здоров'я" Сердюк З.В., Білецький І.В.), олімпійський тиждень. Крім того, учні 10 класу (Шульга В., Стинцов А.) прийняли участь в онлайн-вікторині присвяченій Дню Європи.
З метою виховання в учнівської молоді поваги до історичного минулого народу, любові та шанобливого ставлення до своєї держави, почуття патріотизму відбулися заходи до таких історичних подій, як День Гідності, День української писемності, День Збройних сил України, День захисника Вітчизни, День Соборності України, День пам’яті жертв голодоморів, вшанування пам’яті Українських юнаків, які полягли в бою під Крутами та ін.
Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у школі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту» (ст. 25), «Про загальну середню освіту» (ст.22), «Про охорону дитинства» (ст. 5),Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Згідно з вищезазначеними документами, діти – сироти та позбавлені батьківського піклування, діти з малоза-безпечених сімей, діти, батьки яких є учасниками або знаходяться в зоні проведення ООС (АТО) забезпечуються безоплатним одноразовим харчуванням. Гаряче харчування учнів 5-11 класів відбувається згідно графіку на 3-5 перервах у їдальні школи.
Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. У школі розроблено ряд заходів щодо попередження травматизму учнів, проведена відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.
Фінансове забезпечення школи здійснювалося за рахунок бюджетних коштів
Адміністрація, педагогічний колектив докладатиме всіх зусиль, щоб наш заклад освіти був для дітей - школою радості, для батьків – спокою і надії, а для вчителів – місцем творчості.